На Богородица и Табановце утрово се чека до половина час

На Богородица и Табановце утрово се чека до половина час
20.08.19   08:27

Прочитано : 22

Print This Article

На граничните премини Богородица и Табановце се чека од 15 до 30 минути, додека на другите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Авто мото сојузот на Македонија во информацијата објавена утринава соопштува дека сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

  Категории:
view more articles

Актуелно