Погледнете како помина првата полуфинална вечер на Евровизија (ВИДЕО)

Погледнете како помина првата полуфинална вечер на Евровизија (ВИДЕО)
16.05.19   12:15

Прочитано : 260

Print This Article
avstralija

Од синоќа сите погледи на евровизиската јавност се вперени кон белиот град, Тел Авив во Израел.

Во грандиозната ЕXPO арена се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија.

Се започна со настапот на претставничката на Кипар, Тамта со песната „Replay“, а потоа следуваа уште 16 претставници на своите земји.

Тамта „повлече нога“ и влезе во евровизиското финале кое ќе се одржи во сабота на 20-ти мај, а во друштво на Кипар влегуваат уште 10 претставници, односно Белорусија, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино, Словенија и нашите соседи Србија и Грција.

  Категории: