Мицкоски оствари средба со Тачи

Мицкоски оствари средба со Тачи
12.09.18   16:56

Прочитано : 124

Print This Article

Мицкоски оствари средба со Тачи

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Христијан Мицкоски, оствари средба со Претседателот на Република Косово, Хашим Тачи.

На средбата соговорниците се осврнаа на повеќе прашања кои се од билатерално и регионално прашање.

Мицкоски и Тачи ја афирмираа потребата од понатамошен развој на добрите односи помеѓу Република Македонија и Република Косово.

Соговорниците се осврнаа и на актуелната политичка состојба во Република Македонија. Мицкоски ги повтори ставовите на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со потпишаниот Договор со Република Грција и нагласи дека Партијата не може да поддржи Договор со таква содржина.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести