Мишко Иванов до Милошоски: 27 години душата ни ја извадивте, дајте алтернатив

Мишко Иванов до Милошоски: 27 години душата ни ја извадивте, дајте алтернатив
14.09.18   21:52

Прочитано : 2,062

Print This Article

Водителот на вечерашната тв дебата на ТВ 24, Мишко Иванов се судри  со пратеникот Антонијо Милошоски кој во текот на емисијата не одговараше директно на поставените прашања.

-Ви прифаќам се што зборувате, дека Договорот со Грција е лош. 27 години и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ не лажете, душата ни ја извадивте. Еве вие дајте алтернатива за да биде подобро, му рече Иванов на Милошоски.

  Категории: