Мијалков: Пасошот не ми е вратен, не сум го ни побарал

Мијалков: Пасошот не ми е вратен, не сум го ни побарал
23.10.18   14:20

Прочитано : 5,312

Print This Article

После денешните шпекулации дека му е вратен пасошот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, самиот тој за ТВ 21 ги демантираше овие информации.

„Пасошот не ми е вратен од едноставна причина што не сум го ни побарал“, ни изјави Мијалков.

Од ВМРО ДПМНЕ синоќа побараа исклучување на Мијалков од партијата, поради, како што истакнаа самите, соработка со власта во гласањето за уставните промени во петокот.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести