Машко тело во фаза на распаѓање пронајдено во стан во Аеродром

Машко тело во фаза на распаѓање пронајдено во стан во Аеродром

Вчера попладне во стан во Скопје било пронајдено машко тело кое било во фаза на распаѓање, информираат од МВР.

„На 22.05.2020 во 14,53 часот во СВР Скопје, Б.П. пријавил дека на ул.„Анастас Митрев“ од стан во кој живеел У.И(42) неколку дена се шири непријатна миризба. При полициската интервенција во станот било затекнато телото на У.И. во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обинител телото е предадено на обдукција“, додаваат од МВР.