Манчевски: Политиката надвор од спортот

Манчевски: Политиката надвор од спортот
14.01.19   13:17

Прочитано : 156

Print This Article

Министерот за информатичко општество, Дамјан Манчевски, им порача на ракометарите од македонската репрезентација да ја тргнат политиката надвор од спортот, откако дел од нив ја прокоментираа уставната промена на името.

Политиката надвор од спортот. Поздрав до репрезентативците – политичари. Доста делби“, напиша министерот на Твитер.

Коментарот на Манчевски следи откако репрезентативците Борко Ристовски и Стојанче Стоилов, секој на свој начин, со статус или гестикулација, ги искажаа своите ставови за промената на името.
Додека се интонираше македонската химна на вчерашниот натпревар со Бахреин, Ристоски гестикулираше со дланката симбол кој означува „обединета Македонија“.
  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести