ВИДЕО: „Маја готви“: Медитерански тестенини и медитеранска салата

ВИДЕО: „Маја готви“: Медитерански тестенини и медитеранска салата
28.10.18   10:11

Прочитано : 455

Print This Article

Медитранската кујна изоболува со исклучително многу вкусови, бои, мириси, брзо се готви, а тоа ги прави оброците здрави. Специфично за медитеранските рецепти е дека содржат многу маслиново масло и свежи состојки.

За подготовка на медитеранските тестенини потребни ви се: конзерва пелати, маслинки, тиквица,  морков, босилек, таљатели и домати. Додека пак за подготовка на медитеранската салата потребни ви се: спанаќ, рукола, домати, краставици, црвен кромид, оригано, фета сирење и магданос.

Целиот начин на подготовка, погледнете го во видеото.

  Категории:
view more articles

Актуелно