(ВИДЕО) „Маја готви“: Бел ориз со шафран и пилешко во кари сос

(ВИДЕО) „Маја готви“: Бел ориз со шафран и пилешко во кари сос
24.10.18   22:19

Прочитано : 480

Print This Article
маја 3

Во денешното издание на „Маја готви“ ќе ви понудиме рецепт кој особено ќе им се допадне на сите љубители на зачинета храна.

За подготовка на рецептот ви се потребни: лук, каранфилче, ѓумбир, чили, кари,  куркума, компири, пилешки стек, цимет, кромид, пилешки бујон, шафран, ориз, кокосово млеко, јаболков оцет и кафеав шеќер.

Целиот начин на подготовка погледнете го во видеото.

  Категории:
view more articles

Актуелно