Квалификации за ЛШ: Шкендија со гостинска победа во Талин

Квалификации за ЛШ: Шкендија со гостинска победа во Талин
9.07.19   20:33

Прочитано : 230

Print This Article

Македонскиот фудбалски шампион Шкендија оствари победа во првиот натпревар од 1. квалификациско коло против естонскиот шампион Номе Калју во Талин со 0:1 (0:0).

Единствениот гол за победа на тетовци беше дело на Агим Ибраими, кој реализираше од пенал во 81 минута од средбата.

Фудбалерите на Ќатип Османи за една недела го играат реваншот и ќе имаат одлична можност да обезбедат пласман во следната рунда натпревари од квалификациите за ЛШ.

  Категории: