Кривична пријава: И се заканувал дека ќе објави компромитирачко видео ако не прифати врска

Кривична пријава: И се заканувал дека ќе објави компромитирачко видео ако не прифати врска
14.01.18   12:10

Прочитано : 556

Print This Article

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.И (43) од струшкото село Велешта.

Пријавениот, во неколку наврати на М.М (24) од Охрид и се заканувал дека ќе објави непристојни ѝѝ фотографии и видео материјал доколу не прифати љубовна врска.

  Категории: