Кочан примен во болница, ќе бара ново одложување на затворската казна

Кочан примен во болница, ќе бара ново одложување на затворската казна
12.07.19   15:40

Прочитано : 509

Print This Article
Sead-Kocan_1

Бизнисменот Сеад Кочан кој требаше да се пакува за во затворот „Идризово“, бидејќи на 17 јули треба да се пријави за издржување на казната затвор од 4 години и 8 месеци, е примен на лекување во болница.

Кочан за својата здравствена состојба денеска го известил и Кривичниот суд, но сѐ уште не поднел ново барање за одложување на издржувањето на казната.

Кочан, спасот од затвор го бара и во Врховен суд, каде што бара вонредно преиспитување на пресудата за случајот „Труст“.

извор:фокус.мк

view more articles

Актуелно