Кичеец три часа беше на распит, следна е Јанева

Кичеец три часа беше на распит, следна е Јанева
19.08.19   20:38

Прочитано : 447

Print This Article

Осомничениот Зоран Милевски Кичеец денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција три часа даваше исказ за случајот „Рекет“.

Денеска во својство на сведок сведочеше и пензионерката Лилјана Тодоровски. Претходните денови сведочеа обвинителките Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска, нивниот колега Бурим Рустеми, како и шефицата на кабинет на Катица Јанева.

Утре, во 10 часот, во својство на сведок е повикана да сведочи и специјалната јавна обвинителка Јанева.

  Категории: