Ќе се снима филм продолжение на „Breaking Bad“

Ќе се снима филм продолжение на „Breaking Bad“
8.11.18   09:15

Прочитано : 92

Print This Article

Авторот на хит серијата „Breaking Bad“, Винс Гилиган планира филм продолжение на сагата, речиси пет години откако беше прикажана последната епизода од петтата сезона од шоуто, објави „Варајети“.

Имено, неименуван извор тврди дека се работи за проектот со работен наслов „Greenbrier“ на Њу Мексико Филм Офис, којшто е во претпродукција, и чие снимање почнува во февруари. Во филмот би требало да се појави и Арон Пол, повторно во улога на Џеси.

Од продукциската куќа сѐ уште ниту ги потврдуваат, ниту ги одрекуваат овие наводи.

  Категории:
view more articles

Актуелно