Катрин Денев итно пренесена во болница

Катрин Денев итно пренесена во болница

Француската актерска легенда Катрин Денев (76) синоќа во тешка состојба е префрлена во болница во Париз.

Како што пренесуваат француските медиуми, односно „Л Паризиен“, актерката имала ненадејна и страшна мачнина.

Актерската дива стана славна во 1960-тите години како симбол на убавината и женственоста.

Последен пат во јавноста се појави на средината на октомври, кога присуствуваше на премиерата на филмот „Ирак“ во Париз, а претходно присуствуваше на ревијата на „Луј Витон“.