Катица Јанева се појави во просториите на СЈО

Катица Јанева се појави во просториите на СЈО
23.07.19   11:32

Прочитано : 1,979

Print This Article

Специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, денеска се појави во просториите на СЈО, дознава Алсат. Дополнителни информации сѐ уште не се откриваат, но пред влезот на Специјалното обвинителство веќе се собираат новинарски екипи.

Во меѓувреме, од Јавното обвинителство информираа дека е обезбеден и другиот телефон на Јанева, за кој се тврдеше дека е загубен. Пронајден е кај лице коешто изјавило дека му бил даден на подарок.

  Категории: