Катица Јанева не е здравствено добра,одбраната бара денеска да биде однесена на преглед во болница

Катица Јанева не е здравствено добра,одбраната бара денеска да биде однесена на преглед во болница
10.10.19   09:56

Прочитано : 768

Print This Article

Осомничената Катица Јанева е во лоша здравствена состојба и нејзиите бранители бараат денеска да биде однесена во болницата Жан Митрев, дознава Либертас од извори од судот.

 

Од Жан Митрев оваа информација не ја потврдуваат бидејќи такви информации не споделувале со јавноста. Специјалната јавна обвинителка втор месец е во притвор како осомничена во случајот “Рекет“.

Јанева дента кога изби аферата поднесе оставка од функцијата, а неодамна и парламентот ја разреши од функцијата а со тоа и СЈО престана да постои. Предметите од ова обвинителство ги презема ОЈО.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести