Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела
13.05.19   08:01

Прочитано : 3,193

Print This Article

Се викам Стојан, имам 67 години и сум пензиониран инженер. Кога се пензионирав, само сакав да уживам во слободното време и мирот, времето кое ќе го минувам со внуците, партиите шах, волонтирањето во мојата црква … Но, пред нешто повеќе од една година одеднаш ми се замати видот и почувствував болка во областа на слепоочниците, како некој да ме притиска. Почнав да паѓам во несвест. Мојата жена е медицинска сестра во итна помош па брзо ме испрати во болница каде што лекарите го потврдија нејзиниот најлош страв. Мојот шеќер во крвта беше смртоносно висок, 23,5 mmol/L. Бев на работ да паднам во кома.

Ни не претставував дека вистинскиот кошмар допрва почнува

Докторот веднаш ми препиша два лека: првиот за дијабетес и друг за несаканите ефекти предизвикани од ПРВИОТ лек. Само неколку недели подоцна земав ШЕСТ лекови и животот ми беше вистински пекол. Благодарение на диуретикот што го земав, новиот животен фокус ми стана да стигнам до тоалетот на време. Покрај тоа, лековите што ги земав ја цедеа целата енергија од мене, па се чувствував како инвалид во сопствената куќа.

Мислев дека не може да биде полошо, сѐ додека една ноќ не успеав да стигнам до тоалетот на време, па се измокрив по себе. Додека крајно понижен гледав го мократа флека на моите пижами, решив дека повеќе не можам така да живеам. Ако има поинаков начин, ќе го пронајдам.

Моето откритие ме шокираше и порази!

Кривејќи стигнав до компјутерот очајно сакајќи да најдам решение. Во следните три часа дознав дека за еден од лековите што ги земав, приложени се 406.180 жалби за несакани ефекти како што се повраќање, вртоглавица, па дури и срцев удар … А тој лек требаше да ми помогне да го држам дијабетесот под контрола! Дознав дека другиот лек може да предизвика дијареа, гадење, па дури и млечна ацидоза, исклучително опасна состојба. Третиот е поврзан со зголемување на ризикот за добивање рак! Тогаш се заколнав дека ќе најдам метода за контрола на шеќерот во крвта што не вклучува лекови или ќе умрам обидувајќи се.

Наскоро сфатив дека постојат 2 табори кога станува збор за лекување на дијабетес: подржувачи на користењето на лекови и дрдорковци. Подржувачите на користењето на лекови се конвенционални лекари кои препишуваат лекови за дијабетес. Ја испробав нивната метода и ја мразев. Од друга страна, тука се дрдорковците – неквалификувани лица кои препорачуваат различни видови на домашни “лекови” без никакви научни докази. Не сакав да земам лекови за дијабетес, но навистина не сакав да седам во кругот и да се повикувам на песната на божествената милост и да пијам пијалак цел ден. Сакав природно решение за дијабетес БЕЗ несакан ефект кој беше научно докажан. И тоа беше, се чинеше, како да го барам Дедо Мраз.

Се прашував дали постои воопшто нешто такво….

Тогаш налетав на една веб-страница која ја нудеше книгата Diabetes NoMore. Авторот бил независен медицински експерт, Алан Браун, кој го посветил својот живот на лекување на луѓето користејќи природни, но научно докажани методи. Тој тврдеше дека методот од неговата книга бил научно поддржан и дека илјадници читатели ја користеле за регулирање на шеќерот во крвта без лекови. Бев скептичен. Претпоставував дека се работи за вообичаените совети што можете да го најдете на интернет како што се “исфрлете ги јаглехидратите”, “избегнувајте рафинирани шеќери” … Но, немав што да изгубам и очајно сакав да престанам со лекови за дијабетес, па решив да ѝ дадам шанса.

Кога ја добив книгата, бев шокиран. Она што го пишуваше беше спротивно од речиси сѐ она што дотогаш ми беше кажано за дијабетесот. На пр. се препорачува да се консумира храна за која сум мислел дека е строго забрането за луѓето со високо ниво на шеќер во крвта како мене. Научив дека т.н. здрава храна е всушност поризична за дијабетичарите. Дури и ако е означена како нискокалорична или за дијабетичари. Во книгата пишува дека чистиот црн дроб е предуслов за регулирање на дијабетесот и дава совети за тоа како правилно да се изврши детоксикација чекор по чекор.

Да бидам искрен, само прелетав низ воведниот дел од книгата и отидов директно до делот со детални инструкции. Методата беше многу едноставна и не вклучуваше драстични промени во животот. Беше исто така различна од сѐ она што го прочитав, па решив да ѝ дадам шанса. На мое големо изненадување, шеќерот драстично ми се намали по само една недела од програмата. Прво го измерив шеќерот дома, а следниот ден го потврдив тоа кај мојот лекар. Не само што беше збунет, туку и се согласи да продолжам да ја следам програмата. Тоа е денот кога го вратив својот живот во своите раце.

Зошто веќе не знаеш за оваа метода ако е толку ефикасна?

Идејата дека САМО лековите се најдобар третман за дијабетес е лага. Лага која им обезбедува богатство на фармацевтските компании. Кога помислив на милионите луѓе кои страдаат од несакани ефекти од лековите за дијабетес како мене, а сето тоа само за да овие компании профитираат, се разбеснив. Одлучив дека е време ЛИЧНО да се вклучам и да ја споделам мојата приказна и да му помогнам на издавачот на книгата Diabetes NoMore да го рашири гласот за овој неверојатен метод.

Не постои цена за добро здравје и нормален шеќер во крвта

Затворете ги очите за миг и замислете колку е прекрасно да имате нормално ниво на шеќер во крвта … Замислете го олеснувањето кога ќе сфатите дека веќе не сте бомба што само чека да експлодира. Замислете да живеете доволно долго за да ги гледате внуците како растат, одат на колеџ и основаат свои семејства. Замислете го чувството да немате страв секој пат кога ќе го измерите шеќерот, чувството на сигурност дека броевите ќе бидат како кога сте имале 20 години. Замислете го шокот на лицето на вашиот лекар следниот пат кога ќе го измерите нивото на шеќер во крвта и колку е добро да ги чуете зборовите: “Сега е време да ја смениме терапијата”. Замислете колку би било добро да се ослободите од трошоците и страшните несакани ефекти на одвратните лекови за дијабетес. Колку вреди сето ова?

Ако сакате да им се придружите на илјадниците луѓе чии животи се сменија на подобро благодарение на оваа книга, важно е да дејствувате веднаш. Не одложувајте зошто поради високото ниво на шеќер во крвта можеби нема да имате друга шанса. Дијабетесот е како бомба што одбројува во вашето тело и може да експлодира во БИЛО кој момент. Не коцкајте со животот, направете го овој мал чекор веднаш. Многу среќа!

ЕКСКЛУЗИВНА АКЦИЈА: Само денес имате можност да нарачате Diabetes NoMore со дури 50% попуст и да добиете неверојатни бонуси (бонус со вкусни рецепти и план на оброци кој вклучува голем број на јадења кои можете лесно да ги направите во својата кујна без некои непознати и тешко достапни намирници и извештај за тоа како да се мери нивото на шеќер во крвта кој ќе ви покаже кој е вистинскиот начин за прецизно следење на нивото на шеќер од удобноста на вашиот дом).

Наместо 4.798,00 дeн, што е редовна цена на производот, денес ќе ја добиете оваа револуционерна книга и бонуси за САМО 2.399,00 ден! Побрзајте, бидејќи залихите се ограничени.

КЛИКНЕТЕ ТУКА >>

комерцијална објава

  Категории: