Кајли Џенер на насловната на „Форбс“ откако заработи 900 милиони долари

Кајли Џенер на насловната на „Форбс“ откако заработи 900 милиони долари
11.07.18   21:53

Прочитано : 566

Print This Article

Насловната на „Форбс“ ја краси младата Кајли Џенер. Таа ја заслужи првата страна на списанието по заработените милјарда долари со сопствен труд. Кајли која има само 20 години важи за најмладата милијардерка на светот.

Кајли пред две години ја лансираше својата компанија “Kylie Cosmetics”, а само со првиот мејкап сет досега заработила околу 630 милиони долари.

  Категории: