Кај двајца прилепчани запленети 9.900 капсули „трамадол“, ги набавувале во велешка аптека

Кај двајца прилепчани запленети 9.900 капсули „трамадол“, ги набавувале во велешка аптека
16.08.19   19:07

Прочитано : 599

Print This Article

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Прилеп поднесе кривична пријава против З.Р. (50) од Прилеп и Е.А.(23) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет на штетни средства за лечење“.

Како што соопшти МВР, на 15.08.2019 година по наредба на јавен обвинител полициски службеници при претрес во домот и објекти кои ги користеле пријавените на улицата „Гостиварска“ и улицата „Тризла“ одземени се вкупно 9.900 капсули од лекот „трамадол“, кои ги набавувале во аптека од Велес.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести