Иванов: Не го потпишувам договорот

Иванов: Не го потпишувам договорот
13.06.18   17:26

Прочитано : 1,170

Print This Article

Нема да легализирам политичка дивоградба, порача претседателот Ѓорге Иванов за договорот за решение на името што го постигнаа премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас.

Процесот се водеше неодговорно и нетранспарентно, а Владата не смогна сила да изградиме заеднички став и консензус- додаде тој.