И Расел Кроу се огласи за спорот со името

И Расел Кроу се огласи за спорот со името
13.06.18   17:37

Прочитано : 4,585

Print This Article

И Расел Кроу најпознат по оскаровскиот мегахит „Гладијатор“, на својот профил на Твитер се огласи по веста за решавање на деценискиот спорт за името меѓу Македонија и Грција

„Случајни мисли од Фиренца,

jа сакам Грција,

ја сакам Македонија,

се надевам дека се ќе биде во ред“ – напиша тој.

Педесет и четигодишнот актер во моментов престојува во Италија, минатата недела беше во Рим на проекција на филмот „Гладијатор“ и рече дека тоа е неговот прво гледање на филмот откако е премиерно прикажан.

view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести