И Ахмети на средба со Заев во Владата, му рекол да не дава оставка

И Ахмети на средба со Заев во Владата, му рекол да не дава оставка
18.10.19   18:10

Прочитано : 820

Print This Article

Премиерот Зоран Заев цел ден се консултира со своите најблиски пријатели дали да си замине од владата по неуспехот во Брисел да добиеме старт на преговорите за членство во Европската унија.

Во кабинетот на „Илинденска“, се менуваат соработниците на Заев, а меѓу последните пристигнал и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, кој, наводно, му дал поддршка да остане на челното место во владата, објави „Независен“.

фото – архива

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести