Хуан Фелипе за Ексклузив: Во Скопје ми е убаво, но ми недостигаат плажите во Бразил (ВИДЕО)

Хуан Фелипе за Ексклузив: Во Скопје ми е убаво, но ми недостигаат плажите во Бразил (ВИДЕО)
25.03.19   16:03

Прочитано : 229

Print This Article
Capture

Хуан Фелипе засекогаш ќе биде запишан во срцата на македонската публика, бидејќи беше еден од најзаслужните во дресот на Вардар за пласманот на најтрофејниот македонски клуб во Лигата на Европа.

Во интересно интервју ни откри за кого навива иако Вардар му е во срцето, а ни ја раскажа приказната како добил дрес од нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев кој имаше навистина два успешни настапи овој викенд, а го прослави и својот 100 натпревар.

  Категории: