Холанѓаните и Германците против Трочањи за комесар: Ова е провокација

Холанѓаните и Германците против Трочањи за комесар: Ова е провокација
10.09.19   15:50

Прочитано : 1,643

Print This Article
Германски и холандски европратеници остро негодуваат против предлогот на новата претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, нов комесар за проширување да биде унгарецот Ласло Трочањи.
  Категории:
view more articles

Актуелно