Хигиеничар нападнал малолетник кој одбил да фрли лименка во корпа за отпадоци

Хигиеничар нападнал малолетник кој одбил да фрли лименка во корпа за отпадоци
16.04.18   15:46

Прочитано : 428

Print This Article

Малолетник бил физички нападнат од страна на хигиеничарот во основното училиште „Коле Канински“ во Битола, откако 14-годишникот турнал лименка од прозорецот, додека го чекал наставникот.

Во тој момент хигиеничарот Ј.Т. почнал да му вика да ја фрли лименката во ѓубрето. Откако не го послушал, хигиеничарот најпрвин го турнал по скалите, по што го удирал по лицето.

Малолетникот се здобил со повреди и отишол во Клиничката болница во Битола за укажување лекарска помош, а го известил и родителот за настанот. Подоцна, настанот бил пријавен и од директорот за училиштето. Во тек е истрага за инцидентот.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести