Хан: Претседателот во заминување да не се меша во судските постапки

Хан: Претседателот во заминување да не се меша во судските постапки
16.04.19   09:10

Прочитано : 247

Print This Article
Han

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан даде интервју за „Независен“ во кое го повика претседателот Ѓорѓе Иванов да не се меша во судските постапки, порачувајќи му индиректно да заборави на амнестијата.

Хан исто така се надева дека Преспанскиот договор нема да биде жртвуван заради партиско-политички причини имајќи во предвид дека е дел од кампањата за претседателските избори.

Според него, ќе биде неодговорно ако ЕУ не ги исполни ветувањата што ги даде , вклучувајќи го и тоа за нашата држава.

  Категории:
view more articles

Останати вести