Гори сува трева и борова шума кај скопско Љубин

Гори сува трева и борова шума кај скопско Љубин
19.08.19   14:48

Прочитано : 39

Print This Article

 

Пожар избувна попладнево во селото Љубин, на потегот кон село Рашче во Општина Сарај.

Гори сува трева и борова шума. На терен се пет возила и 25 пожарникари, информираат за МИА од Територијална противпожарна единица на Град Скопје.

Од Протвпожарната единица апелират до граѓаните да бидат внимателни кога се на отворен простор.

  Категории:
view more articles

Актуелно