Голот на Лазаров избран за најубав за вчерашниот ден на Европското во ракомет (видео)

Голот на Лазаров избран за најубав за вчерашниот ден на Европското во ракомет (видео)

– Европската ракометна федерација (ЕХФ) го избра погодокот на нашиот капитен, Кирил Лазаров како најдобар во вчерашниот, втор ден од Европското првенство.

Нашата селекција вчера победи против Украина со 26-25 со голот на Лазаров кој беше постигнат во последната секунда од средбата.