Глумецот Кевин Харт преживеа сообраќајка

Глумецот Кевин Харт преживеа сообраќајка

Комичарот Кевин Харт е пренесен в болница по сообраќаната несреќа што се сучи вчера на автопат близу Лос Анџелес.

Глумецот бил еден од двајцата присутни во неговиот „олдтајмер“ Плимут баракуда, кога возачот загубил контрола и удрил во ридот покрај патот.

Харт притоа се здобил со посериозни повреди на грбот, но е вон животна опасност.

Возачот е, исто така, примен в болница.