Kривично дело „надрилекарство“ – без соодветно образование вршела очни прегледи

Kривично дело „надрилекарство“ – без соодветно образование вршела очни прегледи
16.04.18   15:09

Прочитано : 290

Print This Article

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“.

Како што соопшти МВР, во периодот од мај 2016 година до поднесување на пријавата, пријавената, без да поседува соодветно образование, положен стручен испит и лиценца за работа за вршење на лекарска дејност, вршела очни прегледи  и одредувала диоптрија на пациенти.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести