Германската полиција проверила 750 патници во воз по пријава за силување

Германската полиција проверила 750 патници во воз по пријава за силување
16.04.18   11:43

Прочитано : 232

Print This Article

Германската полиција соопшти дека по тврдење на девојка дека била силувана во воз полн со фудбалски навивачи, ги проверила сите 750 патници од тој воз.


Полицијата во градот Висбаден соопшти дека силувањето било пријавено вчера и оти 19-годишната жртва на силувањето, се симнала од возот во Флерсхајм.

Возот продолжил понатаму, а полицијата ги проверувала сите патници кои излегувале од него на следните станици.

Полицијата го идентификувала осомничениот, но засега нема уапсени, јави ДПА. Во возот биле голем број навивачи на Борусија Мехенгладбах кои се враќале од Минхен каде нивниот клуб играл против Баерн.

  Категории:
view more articles

Актуелно