ГАЛЕРИЈА: Паднати дрвја во Скопје од силниот ветер

ГАЛЕРИЈА: Паднати дрвја во Скопје од силниот ветер

Од силниот втер кој дуваше попладнево во Скопје паднати се дрвја на повеќе локации.

Image may contain: one or more people and outdoor

„По краткиот, но силен ветер паднати се дрва на неколку локации во Центар. Екипите се на терен. Пријавете и вие ако забележите паднато дрво на 195, а во случај на дожд и поплавување на бројот на Водовод и канализација на 02 3073010“, објави градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ.

За паднато дрво објави и градоначалникот на скопската општина Гази Баба, Борче Георгиевски.

Image may contain: plant and outdoor

„По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото, улицата е проодна за пешаците и сообраќајот“, напиша Георгиевски.

Image may contain: one or more people, plant, night, tree and outdoor

Image may contain: 1 person, standing, tree, plant, night, outdoor and nature

Image may contain: plant, tree, night, outdoor, water and nature

Image may contain: 1 person, standing, tree, night and outdoor