ФОТО:Мицкоски објави селфи со Мизрахи

ФОТО:Мицкоски објави селфи со Мизрахи

Додека синоќа траеше собраниската расправа за разрешувањето на министерката за труд Рашела Мизрахи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави селфи со сега екс министерката.

– Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата.

Мизрахи ноќеска беше разрешена од позицијата технички министер за труд и социјална политика.