ФОТО: Тодор Петров му запали свеќа на Ќосето

ФОТО: Тодор Петров му запали свеќа на Ќосето
22.02.18   14:28

Прочитано : 741

Print This Article

Тодор Петров од Светскиот македонски конгрес денеска беше пред Врховниот суд на местото каде беше поставен споменикот на Ќосето, каде запалил свеќа.

„Запалив свеќи пред осквернавениот споменик на Андон Лазов Јанев Ќосето до Судската палата, за да и’ светне на Владата, впрегната во мракобесието на антимакедонизмот, каде ја води државата и нацијата“, напиша Петров на својот Фејсбук профил.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести