ФОТО: Сообраќајка во село Дрма, загина возач на камион

ФОТО: Сообраќајка во село Дрма, загина возач на камион
14.08.19   22:21

Прочитано : 1,234

Print This Article

Вечерва околу 18,48 се случила сообраќајна незгода во село Дрма, на регионалниот пат помеѓу село Идризово и село Петровец.

Товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот, а возачот, со иницијали Д. Т. (36) село Ржаничино починал на лице место.

Фото: Алсат

  Категории: