ФОТО Полските хулигани објавија фотографија како им е во притвор во Скопје

ФОТО Полските хулигани објавија фотографија како им е во притвор во Скопје
8.06.19   13:17

Прочитано : 2,417

Print This Article

Последните два дена, во пресрет на натпреварот од квалификациите за Европското првенство, Македонија ја пречека Полска. Навивачите на Полска уште една докажаа зошто со озлогласени во низа инциденти, што со полицијата, што помеѓу себе. Дури 223 навивачи беа уапсени, а сега објавија слика како си поминаа во притворот, објави Спорт1.

view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести