ФОТО: Пендаровски лета за Брисел со редовна авионска линија

ФОТО: Пендаровски лета за Брисел со редовна авионска линија
11.06.19   21:16

Прочитано : 1,871

Print This Article

Претседателот  Стево Пендаровски е на пат за Брисел каде ќе има одделни средби со претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск и со заменик-претседателот на Европската комисија и високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Федерика Могерини.

Тој објави и фотографија на Фејсбук на која може да се види дека лета со редовна авионска линија со членови на својот кабинет.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести