ФОТО: Додека колегите играат во Шангај, Надал со гребло и гумени чизми чисти во Мајорка

ФОТО: Додека колегите играат во Шангај, Надал со гребло и гумени чизми чисти во Мајорка
11.10.18   14:40

Прочитано : 550

Print This Article

Светската тениска елита се наоѓа на Мастерсот во Шангај, но во Кина не е најдобриот, Рафаел Надал. Шпанецот вчера им помагаше на мештаните во Мајорка чии имоти беа уништени од големото невреме што го зафати регионот.

Надал со гумени чизми, и лопата во рака, работеше рамо до рамо со останатите кои се вклучија во расчистувањето.

Очигледно, повредата која не му дозволи да настапи во Шангај, не беше пречка Надал да се приклучи на погодените од поплавите во Мајорка.

  Категории: