ФОТО: Бујар Османи ја пресече тортата и ја откри роденденската желба

ФОТО: Бујар Османи ја пресече тортата и ја откри роденденската желба
11.09.19   23:38

Прочитано : 2,076

Print This Article

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска го прослави 40.роденден и сечеше торта во Секретаријатот за европски прашање.

Вели дека неговата желба е во октомври да добиеме датум за почеток на преговорите со ЕУ.

На тортата пишуваше „Together to the stars“.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести