Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај Ботун

Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај Ботун
11.07.19   17:33

Прочитано : 1,487

Print This Article

Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку помеѓу селата Ботун и Мешеишта, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, пренесе Скопје 1.

 

  Категории: