Една жртва во несреќа со мал авион во Италија

Една жртва во несреќа со мал авион во Италија
21.09.19   19:19

Прочитано : 51

Print This Article

Едно лице загина, а три се повредени во несреќа со мал авион во близина на италијанскиот град Бергамо.

Несреќата се случила кај еден аероклуб, јавија локалните медиуми.

Во авионот „цесна“ кој тргнал кон Венеција, биле 52-годишен маж и неговите три ќерки од кои едната, на 15 години, загинала во несреќата.

  Категории:
view more articles

Актуелно