Еден од обвинетите за „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи

Еден од обвинетите за „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи
9.10.19   22:31

Прочитано : 872

Print This Article

Обвинителката Вилма Рускоска вечерва во изјава за медиумите откри дека еден од осомничените во првиот дел од истрагата за случајот „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи, но такво нешто не се случило.

Таа рече дека не било поднесено официјално барање за спогодба, но остави простор и за таков исход. Русковска кажа дека утре ќе биде поднесено обвинение за овој случај.

view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести