Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во сообраќајката на булеварот „Борис Трајковски“

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во сообраќајката на булеварот „Борис Трајковски“
13.06.19   09:04

Прочитано : 1,084

Print This Article
Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во тешката сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје. Несреќата, како што информира МВР, се случила околу 22 часот при судир на две возила „голф“ и „пежо“. На самото место загинаа 21-годишниот Ш.С. од село Батинци и 48-годишниот З.Ѓ. од Драчево. На местото на несреќата е извршен увид, по што треба да се утврди причината за оваа тешка сообраќајна несреќа. Телата на починатите се предадени на обдукција.
Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во сообраќајката на булеварот „Борис Трајковски“.
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести