Два силни земјотреси кај Драч, почувствувани и во Македонија

Два силни земјотреси кај Драч, почувствувани и во Македонија
21.09.19   16:29

Прочитано : 1,669

Print This Article

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер во 16:04 со епицентар на 6 километри од албанскиот град Драч беше почуствуван и во Македонија.

Потоа, во 16:15 беше почувствуван уште еден земјотрес, овојпат со јачина од 5,3 степени по Рихтер со епицентар на 4 километри од Драч.

Се очекуват повеќе информации.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести