Дури 16 казни за брзо возење имал еден од загинатите во вчерашната сообраќајка

Дури 16 казни за брзо возење имал еден од загинатите во вчерашната сообраќајка
13.06.19   13:32

Прочитано : 2,167

Print This Article

Скопје се уште е во шок по синоќешната сообраќајна несреќа кај Пинтија, во која животот го загубија две лица од Скопје.

На булеварот „Борис Трајковски“ од почетокот на годинава до мај биле изречени 369 казни за брзо возење, а еден од учесниците во вчерашната несреќа заработил дури 16 казни од јануари оваа година.

view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести