Драма во Кисела Вода: Маж нападнал 11 годишно дете во двор на основно училиште, а потоа се степал со уште четири лица

Драма во Кисела Вода: Маж нападнал 11 годишно дете во двор на основно училиште, а потоа се степал со уште четири лица
11.10.18   14:43

Прочитано : 731

Print This Article

Во текот на вчерашниот ден било пријавено дека околу 16.30 часот во дворот на основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ на улица „Пушкинова“ во Скопје лицето А.С.(51) од Скопје физички нападнал 11-годишно момче. А.С. физички го нападнал и лицето З.В.(61) од Скопје, кој се обидел да го заштити детето.

Набргу потоа А.С. започнал и тепачка со лицата Д.П.(20), С.Н.(38) и К.Л.(36), сите од Скопје, кои реагирале на физичкиот напад на А.С. врз 11-годишното момче и З.В..

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

  Категории:
view more articles

Останати вести