Добил подарок БМВ, а сакал Јагуар – па го турнал во река

Добил подарок БМВ, а сакал Јагуар – па го турнал во река
12.08.19   11:16

Прочитано : 402

Print This Article

Неименуван Индиец бил толку разочаран од автомобилот што го добил како подарок за роденден од неговиот татко, што решил да направи радикален потег.

Момчето (22) добило БМВ во вредност од околу 49 000 долари од неговиот татко, но сакал Јагуар, кој чини нешто повеќе. Тој бил толку разочаран и лут што го турнал новиот автомобил во една река во северната индиска држава Харајана, јави „Кликс.ба“.

Полицијата започна истрага за целиот случај.

  Категории: