Џорџ Клуни пуштен од болница, ќе се лекува 20 дена дома

Џорџ Клуни пуштен од болница, ќе се лекува 20 дена дома
11.07.18   19:48

Прочитано : 164

Print This Article
loading...
loading...

Џорџ Клуни е пуштен од болницата Јован Павле Втори по несреќата вчера. Ѕвездата на океанскиот бенд помина незабележано од странична врата за да избегне средба со новинарите.

Актерот претрпел како неговиот мотор се судрил со Мерцедес на пат кон Сардинија, објави Асошиетед прес.

Извор на приказната објасни дека повредите на актерот не се сериозни. Едно колено е повредено и ќе мора да се лекува за 20 дена.

Несреќата се случила додека Клуни патувал со својот мотор oд сетот на серијата “Параграф 22” во романот на американскиот писател Џозеф Хелер.

Покрај изведбата на една од улогите, тој е негов директор и извршен продуцент. Инцидентот се случи во близина на одморалиштето Коста Коралина во провинцијата Олбија.

Џорџ Клуни поседува вила во Италија близу брегот на езерото Комо.

  Категории: