Џејсон Деруло го објави спотот за новиот сингл со Дејвид Гета и Ники Минаж (ВИДЕО)

Џејсон Деруло го објави спотот за новиот сингл со Дејвид Гета и Ники Минаж (ВИДЕО)
24.10.18   22:30

Прочитано : 115

Print This Article

Светската суперѕвезда Џејсон Деруло на само неколку дена пред концертот во Србија во Белград објави официјален спот за својот најнов сингл “Goodbyе” со Дејвид Гета, Ники Минаж и Вилијам Вилиамом.

Спотот за “Goodbye” е објавен после анимираното текстуално видео кое за помалку од три месеци ја помина бројката од 50 милиони прегледи! “Goodbye” е синг од предстојниот албум на Деруло, “2Sides”, а се наоѓа и на најновиот алуб на Дејвид Гета “7”, кој излезе пред месец дена.

Во продолжение погледнете го новиот видео запис кој станува хит со брзина на светлината:

  Категории:
view more articles

Актуелно